Вивчення англійської з носієм мови — необхідність чи тренд?

Вивчення англійської з носієм мови — необхідність чи тренд?

Англійська — міжнародна мова бізнесу, мистецтва та науки. Прагнучи вивчити її досконало та знайти кращих вчителів, люди звичайно ж звертаються до Інтернет-пошуковиків. Зрештою вони отримують близько 128-и тисяч результатів лише за запитом «курси англійської з носієм мови у Києві», а тотожний пошук російською збільшує їх кількість у 4 рази. Чому?

Побутує думка, що повноцінними знавцями мови саме народжуються, а мову переймають з молоком матері, народними звичаями й культурними традиціями. Правду кажучи, цей аргумент є доволі вагомим, але не ультимативним. Вагомим він залишиться доти, доки незнайомець за сусіднім столиком не надасть перший «контраргумент»: «Друже, я не уявляю каву без САХАРА!». Українці ж полюбляють спілкуватися суржиком, чи не так?

Народитися в англомовній країні ≠ Бути носієм англійської

Ямайка, Камерун, Сінгапур, Філіппіни та Папуа Нова Гвінея — деякі з 59-и країн, у котрих англійська визнана офіційною мовою, проте зачекайте… У тій-таки Ямайці доволі поширеною є креольська, а головною мовою Філіппін залишається тагальська. Подібне «співіснування» обов’язково призводить до появи діалектів та своєрідних акцентів, а тому знайти справжніх носіїв серед мешканців згаданих держав дуже важко. Ба більше, туманний Альбіон теж «грішить» розмаїттям говірок: уельська, ліверпульська, шотландська та безліч інших. Маємо те, що маємо.

Як знайти справжнього native speaker-а?

Носій мови, якого слід шукати, — людина, здатна підтвердити свої професійні здібності. Такі сертифікати, як-от: TEFL, TESOL та CELTA — надають право навчати англійської за кордоном і, до того ж, викладати її учням із різним рівнем знань. Проте не слід забувати про шахраїв…

Особливості вивчення англійської з носієм мови

Початковий рівень знань, сфера діяльності та навіть громадянство співрозмовника — фактори, що визначають користь від навчання з викладачем-носієм. Найкращого результату досягне той, хто прагне:

  1. Досконало вимовляти слова та навіть окремі комбінацій букв (наприклад, «th»).
  2. Спілкуватися чистою англійською, правильно використовувати нестандартні слова та словосполучення (не «this things», а «these things»).
  3. Професійно виголошувати промови, ситуативно підбираючи інтонації, наголоси та акценти.
  4. Спілкуватися виключно із представниками типових англомовних країн, а саме: Австралії, Англії, США та інших.
  5. Подолати мовний бар’єр, інтуїтивно розуміти іноземних співрозмовників та легко перемикатися між абсолютно різними темами.
  6. Краще пізнати звичаї та культуру англомовних країн — урізноманітнити свою мову, додавши до неї ідіоми та мудрі вислови.

Не поспішайте з пошуком native speaker-а

Кажучи по правді, коли знань дійсно бракує, складно отримати користь від навчання з носієм: перш ніж позбутися акценту, дізнатися про культурні та етичні норми спілкування, слід оволодіти основами англійської. Правильний крок — звернутися по допомогу до місцевого, але дуже талановитого викладача. Той докладе усіх зусиль, аби покращити граматичні та орфографічні навички учня, збагатити його лексичний запас, підняти вимову слів та звуків на якісно вищий рівень. І не сумнівайтеся, справжній спеціаліст завжди пояснить незрозуміле, надасть безліч прикладів або поставить навідні запитання.

Крім того, більшість людей вивчає англійську для спілкування з такими ж неносіями мови, як і вони самі. Наприклад, аби нешаблонно похвалити учасника міжнародної конференції за влучний коментар або віддячити іноземцеві за рекомендацію цікавого туристичного маршруту, достатньо використати ідіому «the best thing since sliced bread», проте її навряд чи хтось зрозуміє окрім native speaker-а з Великобританії. Зрештою, вивчення англійської є доволі ситуативною справою: хтось прагне досягти найвищих висот, а хтось — опанувати просту і передбачувану global English.

Знайти трендового викладача — не головне. Спершу необхідно провести невеличке «внутрішнє розслідування», пам’ятаючи про наведені у статті твердження. Сподіваємось, що ви дійдете правильного висновку, а вивчення англійської принесе лише задоволення та позитивні емоції. Let’s do it!